Uber Eats dostarcza marihuanę

Uber eats rozszerza swój rynek w Kanadzie o produkty konopne

autor: nasionamarihuany.pl

To innowacja na światową skalę i przełom na rynku konopi w aplikacji uber eats. Znana na całym świecie z dowozu jedzenia firma już rok temu zapowiadała, że rozważy dostarczanie marihuany klientom z Ontario w Kanadzie. Konopie indyjskie firma dowozi na zamówienie za pośrednictwem swojej jednostki eats.

Cztery lata legalności w Kanadzie

Kanada ma legalną marihuanę od 2018 roku. Jednak w Kanadzie składanie zamówień oraz dostarczanie marihuany było nielegalne.

Wprawdzie użytkownicy uber eats oprócz jedzenia mogą za pomocą aplikacji liczyć na to, że firma dostarcza alkohol, ale jeszcze kilka lat temu klienci z Kanady nie spodziewali się, że będą mogli składać zamówienia i odbierać w domu rekreacyjną marihuanę.

Marihuana w garści

Rynek marihuany w Kanadzie jest warty 5 miliardów dolarów, jednak wciąż w tym kraju działają nielegalni producenci, nie brakuje także sprzedawców działających nielegalnie.

Kanadyjski rząd próbuje to zmienić w miarę ewolucji przepisów lokalnych.

Na razie klienci z Ontario zamówią marihuanę za pośrednictwem uber eats. Firma jednak nie chce zdradzać, czy taka opcja będzie możliwa w innych regionach Kanady.

Wiek i dotychczasowa trzeźwość

Klienci z Ontario w Kanadzie będą mogli zamawiać konopie indyjskie przez aplikację. Marihuanę uber eats dostarczy im w ciągu godziny. Oferta oczywiście jest dedykowana wyłącznie osobom dorosłym.

Aplikacja będzie skrupulatnie kontrolować wiek klientów. Przy odbiorze konopi indyjskich sprawdzany będzie dowód tożsamości.

Jakie gatunki są dostępne w sprzedaży?

Uber eats od jakiegoś czasu przygląda się rynkowi konopi nie tylko w Kanadzie, ale również w USA. W kanadyjskim Ontario będzie współpracował z Tokyo Smoke.

To renomowana, kanadyjska firma z branży konopi z siedzibą w Toronto, która prowadzi ponad 50 sklepów na ternie Ontario. Efekt? Umożliwi to Kanadyjczykom zakup bezpiecznej i legalnej marihuany – będą to odmiany niemal z całego świata.

Marihuana w Uber Eats

Na Kanadzie jednak Uber eats najprawdopodobniej nie zakończy swojej konopnej ekspansji i wygląda na to, że w przyszłości będą liderami w branży.

Jak zaznacza dyrektor generalny koncernu – Dara Khosrowshahi – firma rozważy dostarczanie marihuany również w USA.

– Po wprowadzeniu przepisów federalnych będziemy badać możliwości ekspansji w USA – kwituje dyrektor generalny.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).