Polska uprawa konopi

Ustawa podpisana! W Polsce będzie produkcja medycznej marihuany

autor: nasionamarihuany.pl

To już pewne. W Polsce jest już możliwość produkcji marihuany medycznej i jej uprawa. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W efekcie uprawa konopi w celu uzyskania surowca przeznaczonego do leczenia będzie legalna, jednak na pewnych warunkach.

Marihuana medyczna w Polsce od kilku lat jest dostępna w aptekach na receptę. Korzystający z marihuany medycznej pacjenci zmuszeni są do kupowania leków z importu (Kanady, Niemiec) co wiąże się z wysokimi kosztami ich zakupu (ok. 70 zł za gram). Medyczna marihuana z krajowych upraw będzie kilkukrotnie tańsza.

Teraz nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podpisana przez prezydenta  umożliwia między innymi uprawę konopi innych niż włókniste w celu uzyskania surowca przeznaczonego do sporządzania leków recepturowych.

Polska uprawia marihuanę

Nowa regulacja dotyczy nie tylko marihuany medycznej, ale także upraw konopi siewnych. Według nowych przepisów, uprawę konopi włóknistych będzie można teraz prowadzić na bardziej dogodnych warunkach.

Według nowych przepisów podwyższono między innymi dotychczasowy limit THC w konopiach włóknistych z 0,2 do 0,3 proc.

Uprawy, które podlegają ministrowi rolnictwa

Zezwolenia na uprawę konopi innych niż włókniste będzie wydawać Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Tak naprawdę nie każdy w Polsce będzie mógł uprawiać medyczną marihuanę.

Legalne uprawy konopi innych niż włókniste będą prowadzone w instytutach badawczych nadzorowanych pod nadzorem Ministerstwa Rolnictwa. Chętnych do uprawy placówek nie brakuje, wśród nich jest Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

Polskie konopi

Ten poznański instytut zapowiedział, że jest gotowy do uprawy marihuany medycznej. Oprócz niego jeszcze cztery placówki są zainteresowane produkcją marihuany medycznej.

– W Polsce zużywamy rocznie pół tony konopi medycznych. Poznański instytut zapowiedział, że jest w stanie bez problemu produkować tonę suszu –  powiedział dla money. pl poseł Jarosław Sachajko.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).