Katowice nowa klinika leczenia medyczną marihuaną

W Katowicach powstał prywatny ośrodek leczenia marihuaną

autor: nasionamarihuany.pl

To pierwszy w województwie śląskim ośrodek medycyny konopnej i jeden z nielicznych w kraju. Cannabis Clinic Centrum Medycyny Konopnej został otwarty w Katowicach i specjalizuje się w terapii medyczną marihuaną. Przedstawiciele centrum medycyny konopnej zapewniają, że historia leczenia każdego pacjenta będzie weryfikowana aby uniknąć przepisywania leków narkotycznych tym, którzy nie potrzebują marihuany w celach leczniczych.

Medyczna marihuana w Polsce

Jak wiadomo medyczna marihuana jest w Polsce legalna i dostępna na receptę. Produkcja leczniczej marihuany wprawdzie nie odbywa się jeszcze w Polsce.

Jednak, już niebawem ma się to zmienić za sprawą nowelizacji ustawy, którą rząd przegłosował w tym roku. Dotychczas lek w postaci suszu importowany jest z Kanady i Niemiec.

Klinika leczenia marihuaną

Skuteczność leczniczej marihuany potwierdza szereg badań naukowych. Leczniczą marihuanę przyjmuje się w terapii zwalczania bólu, ale także jest antidotum na choroby onkologiczne, jak również na takie schorzenia jak stwardnienie rozsiane, lekooporna padaczka czy choroba Parkinsona.

Współwłaściciela Cannabis Clinic – dr n. med. Helena Zakliczyńska zapewnia, że terapia będzie dotyczyć nie tylko pacjentów onkologicznych, ale znacznie szerszej grupy. – Pacjentów, którym możemy pomagać, jest ogromna rzesza.

To między innymi osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia i choroby wywołane pandemią, jak zaburzenia stresowe, depresja czy bezsenność. Druga grupa to pacjenci, dla których wiodącym problemem jest ból, wynikający np. z choroby zwyrodnieniowej układu kostno-szkieletowego – wymienia dr Zakliczyńska.

Cannabis Clinic w Katowicach

Cannabis Clinic to druga taka placówka w Polsce. Pierwsza pod tą nazwą powstała w 2019 roku w Łodzi. Prywatny ośrodek leczenia marihuaną medyczną w Katowicach zatrudnia kilkunastu lekarzy.

Wykfalifikowany personel Cannabis Clinic zapewnia szereg badań obserwacyjnych ale także leczenie przyczyn choroby i jest w stanie kontrolować na bieżąco stężenia podawanej marihuany pacjentom.

Cannabis Clinic Katowice

– Jako lekarz otwieram się na nowe możliwości i szukam nowych narzędzi, którymi mogę pomóc pacjentom. Śląsk to duża aglomeracja, przyciągająca też pacjentów z innych części kraju, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić klinikę w Katowicach.

Decyduję się na to mimo wielu trudności, bo to leczenie jest bardzo skuteczne – mówi współzałożycielka katowickiej kliniki, dr Helena Zakliczyńska.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).