Uprawa konopi w Sejnach

W Sejnach będzie produkowana medyczna marihuana

autor: nasionamarihuany.pl

Na dwóch hektarach gruntu, w miejscowości Sejny na Podlasiu ma być produkowany olej z wiesiołka, baza do leków i w przyszłości marihuana medyczna. Na terenie Suwalskiej Strefy Ekonomicznej zainwestuje MT Pharma – firma farmaceutyczna z Kutna.

Konopny boom w Sejnach

Firma z branży farmaceutycznej słynąca w produkcji suplementów diety, kosmetyków i bazy do leków chce w przyszłości postawić na produkcję marihuany leczniczej, której uprawa na razie w Polsce nie jest legalna. Jak wiadomo, nad Wisłą legalna jest na razie uprawa konopi włóknistych, z dopuszczalnym limitem THC na poziomie 0,2 proc.

Jednak planowane jest zwiększenie limitu THC  z 0,2 proc. do 0,3 proc. i tym samym rozszerzenie katalogu zastosowań, w tym o zastosowania energetyczne na biomasę oraz w celach badania i rozwoju.

Przyszła produkcja konopi w Sejnach

Jak wiadomo, medyczna marihuana ma znacznie wyższy poziom THC i na razie jej dostawy do polskich aptek pochodzą i pochodziły z zagranicy (Kanady i Niemiec). Niezależnie od tego burmistrz Sejn – Arkadiusz Nawalski wierzy, że MT Pharma szybko ruszy z produkcją leków, a docelowo wytwarzaniem medycznej marihuany.

– Powinniśmy mieć suwerenność lekową – podkreślił burmistrz Sejn – Arkadiusz Nawalski na łamach portalu Gazeta Nowoczesna.

Biznes burmistrza z MT Pharma

Na biznesie nastawionym na produkcję medycznej marihuany skorzysta nie tylko firma z branży farmaceutycznej, która zainwestuje w Sejnach na ternie strefy. Udziały z konopnych zysków ma mieć również miasto Sejny.

Wszystko dlatego, że jest to transakcja wiązana i teren dla MT Pharma gmina przekazała bezpłatnie. W zamian już w ciągu pierwszych pięciu lat miasto ma czerpać z zysków generowanych przez firmę farmaceutyczną. Dodatkowo zatrudnienie przy produkcji suplementów i leków znajdzie na początek 35 mieszkańców Sejn.

Suwalska Strefa Ekonomiczna do konopi

MT Pharma chciałaby ruszyć w produkcją na terenie Suwalskiej Strefy Ekonomicznej jak najszybciej, jednak realnie będzie to możliwe najwcześniej za dwa lata. Na dwuhektarowej działce ma powstać nie tylko hala produkcyjna, ale także pomieszczenia biurowe i magazynowe.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).