Zapach konopi

Wszystko co musisz wiedzieć o zapachu marihuany

autor: nasionamarihuany.pl

Charakterystyczny zapach konopi jest wyczuwalny z dużych odległości. Niezależnie od tego czy zajmujemy się uprawą roślin konopi, czy po prostu palimy zioło, konopie indyjskie mają specyficzny zapach. Jak zatem ukryć zapach marihuany albo pozbyć się zapachu? Co ma wpływ na aromat konopi? Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedź w tym artykule.

Jakie zapachy możemy znaleźć w różnych odmianach marihuany

Z zapachem zioła związane ściśle jest to jakie odmiany konopi palimy czy uprawiamy. Przy uprawie konopi indyjskich, szczególnie w fazie kwitnienia wyczuwalny jest intensywny zapach zioła.

Wszystko dlatego, że w konopiach Cannabis Sativa L i Indica również znajduje się ponad 200 drugorzędnych związków mających wpływ na ich aromat.

Jak pachnie marihuana

Marihuana ma charakterystyczny zapach, na który wpływ mają terpeny połączone z ulotnymi związkami siarki.

Podobne związki można znaleźć między innymi w czosnku, chmielu, a także wydzielinie gruczołowej skunksa. Im starsza roślina, tym jej zapach jest intensywniejszy.

Z kolei odpowiednio wcześniej ścięte kwiaty będą miały łagodniejszą woń.

Jak rozpoznać jakościową marihuanę po zapachu

Jak już informowaliśmy zapach jest zależny od odmiany konopi, którą hodujemy lub palimy. Również po zapachu marihuany można stwierdzić czy zioło jest dobre czy też złe. Silny, ziemisty i drzewny aromat i zapach może oznaczać, że marihuana jest dobrej jakości.

Jak zapach marihuany wpływa na jej działanie

Z kolei pąki, które nie mają charakterystycznie pięknej i ostrej woni mogą być sygnałem, że zioło jest stęchłe i złej jakości. W efekcie może to mieć również wpływ na działanie marihuany. Złej jakości zioło może przynieść odwrotne efekty do oczekiwanych. I nie będziesz się cieszyć hajem, na który liczyłeś.

Zapach marihuany

Jakie zapachy są najczęściej spotykane w marihuanie medycznej i rekreacyjnej

To głównie terpeny mają wpływ na zapach marihuany. Jednym z najbardziej znanych jest mircen, odpowiadający za skunksowy zapach zioła. Z kolei limonen albo pinen ma wpływ na bardziej sosnowy aromat.

Odmiana Indica przykładowo pachnie cierpko. Sativa zaś ma zapach bardziej pikantny lub słodki. Chociaż w tej chwili odróżnienie zapachów tych dwóch odmian jest utrudnione ze względu na wiele hybryd, które powstały.

Joint

Niezależenie od tego zapach medycznej marihuany różni się nie raz od zapachu marihuany rekreacyjnej. Nawet niektóre badania naukowców z Kanady wskazują, że niektóre konopie indyjskie stosowane w leczeniu nawiązują do aromatów czosnku i przez to mają większe właściwości prozdrowotne.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).