Kiełkowanie nasion marihuany

Jak wykiełkować nasiona marihuany w serwetkach?

autor: nasionamarihuany.pl

Decydując się na uprawę konopi indyjskich pojawiają się zazwyczaj pierwsze pytania o kiełkowanie nasion. Jak zatem skutecznie wykiełkować nasiona marihuany? Jakie są najlepsze warunki na kiełkowanie nasion konopi? Na te i inne pytania dotyczące nasion konopi znajdziecie w tym artykule.

Rodzaje nasion marihuany

Podejmują temat nasion konopi indyjskich oraz ich uprawy warto na początku zapoznać się z rodzajami nasion konopi indyjskich.

Na polskim rynku jest wiele odmian marihuany i ich posiadanie oraz sprzedaż są w naszym kraju w pełni legalne. Sama uprawa już niestety nie jest legalna, ale to nie jest tematem tego artykułu.

W tej chwili najbardziej popularne i dostępne w sprzedaży są feminizowane nasiona konopi indyjskich. Z takich pestek wyrastają wyłącznie żeńskie rośliny konopi indyjskich. A jak wiadomo tylko te są wartościowe jeśli chcemy zebrać plon w postaci marihuany.

Marihuana liść

Z kolei regularne nasiona konopi przechodzą do lamusa. W przypadku kiełkowania nasion marihuany regularnych zazwyczaj połowa roślin, które z nich wyrosną to osobniki męskie, które należy w porę usunąć, żeby nie zapylił żeńskich roślin konopi.

Kolejne istotna kwestia zanim zdecydujemy się wykiełkować nasiona marihuany, to kwestia przeznaczenia nasion konopi. Banki nasion konopi oraz sprawdzone sklepy z nasionami oferują nasiona do uprawy outdoor i indoor.

Te pierwsze przeznaczone są do uprawy w naturalnym środowisku, potocznie mówiąc „pod chmurką” i z powodzeniem rosną w niższych temperaturach. Z kolei nasiona konopi indoor przeznaczone do uprawy w pomieszczeniach, najlepsze warunki będą miały w ciepłym miejscu, z wykorzystaniem dobrej jakości sztucznego oświetlenia oraz odpowiedniej wentylacji.

Jak wykiełkować nasiona marihuany?

Metod kiełkowania nasion marihuany jest oczywiście wiele. Można je wykiełkować umieszczając nasiona konopi po prostu do doniczki z ziemią. Kiełkować nasiona marihuany można przy użyciu wełny mineralnej, zachowując oczywiście odpowiednią jej wilgotność.

Pestki można również umieścić pomiędzy wilgotne ręczniki papierowe. Zanim wybierzemy jakąś metodę kiełkowania warto umieścić nasiona do szklanki wody w temperaturze pokojowej i namoczyć je przez 12 godzin.

Istnieje oczywiście ryzyko, że nasiona konopi mogą spleśnieć przez nadmiar wody, dlatego niektóre metody kiełkowania nie są zalecane początkującym growerom. My skupimy się tutaj na tym jak wykiełkować nasiona konopi w serwetkach.

Nasiona konopi po wykiełkowaniu

Proces kiełkowania nasion marihuany można rozpocząć na zewnątrz lub wewnątrz. Zalecamy jednak to drugie rozwiązanie, ponieważ jest pewniejsze – chronimy wówczas nasiona przed zmianami temperatur oraz wszelkimi szkodnikami.

Do rozpoczęcia przygody z kiełkowaniem nasion konopi potrzebny będzie plastykowy pojemnik z pokrywką albo dwoma talerzami. Oczywiście ręczniki papierowe, opryskiwacz do wody oraz mała szklanka lub filiżanka wody.

Umieścić nasiona konopi należy na serwetkach, którymi wyścielimy plastykowy pojemnik, który wcześniej zostanie spryskany wodą o temperaturze pokojowej. Można też serwetki wyścielić pomiędzy dwoma talerzykami.

Pojemnik powinien zostać umieszczony w ciepłym i ciemnym miejscu. Również serwetki powinny zostać spryskane wodą. Pojemnik otwieramy co kilka godzin i spryskujemy wodą.

Należy pamiętać, żeby serwetki powinny być wilgotne, ale nie mokre. Nie można też dopuścić do tego, żeby serwetki wyschły!

Jak przesadzić nasiona marihuany?

W momencie gdy nasiona konopi się otworzą przechodzimy do kolejnego etapu ich kiełkowania. I tu potrzebna będzie filiżanka albo szklanka wody. Umieszczenie nasion w wodzie to kolejny etap opisywanej przez nas metody kiełkowania nasion.

Roślina marihuany

Tu czekamy na kiełkujące nasiona, z których wyjdzie pierwszy biały korzeń kranu. Jest to moment, w którym należy przesadzić wykiełkowane nasiona do podłoża. Może to być gleba, torf czy też coco. Nadszedł czas na wzrost naszych roślin, a później już kwitnienie. Obfitych plonów!

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).