Odmiany konopi

Jaka odmiana marihuany daje największe plony?

autor: nasionamarihuany.pl

Ogromne plony, obfite w żywiczne kwiaty, wysoki poziom THC to marzenie chyba każdego growera. Do pełni satysfakcji brakuje jeszcze tego, żeby w uprawie indoor czy uprawie outdoor konopie indyjskie nie tylko należały do jak najbardziej wydajnych odmian, ale preferowana jest również jak najbardziej odporna odmiana marihuany na pleśń, choroby i szkodniki.

Nasiona feminizowane

Jak wiadomo, rynek konopi indyjskich w ostatnich latach zdominowały odmiany konopi indyjskich, które sadzi się wykorzystując female seeds. To rewolucja, jeśli weźmie się pod uwagę, że wcześniej dostępne były tylko nasiona regularne. A jak wiadomo z nich wyrastają zarówno rośliny męskie, jak i żeńskie.

Indica odmiana marihuany

W efekcie z takiej uprawy zyskujemy średnio połowę plonów, bo męskie rośliny konopi indyjskich są bezwartościowe i nie obradzają w plony w postaci marihuany. Nasiona feminizowane dają pewność, że wykiełkuje z nich w 100 proc. żeńskie rośliny, ze względy na to, że mają wszczepiony gen żeński.

Sativa czy Indica?

Jakie konkretnie odmiany marihuany przyniosą monstrualne plony? Zanim przytoczymy kilka przykładów warto zadać sobie pytanie, czy w obfite plony obrodzi czysta Sativa, czy raczej typowa Indica?

Roślina konopi

Ogólnie rzecz biorąc to odmiany konopi indyjskich z przewagą sativy, z których wyrastają wysokie rośliny zapewniają większe plony. Przypominają one trochę małe drzewka obradzające w w większe korony z dużą ilością topów.

Odmiany marihuany – nasiona outdoor

Uprawa outdoor – to nic innego jak hodowla konopi indyjskich „pod chmurką”, czyli w warunkach środowiska naturalnego. W klimacie umiarkowanym, takim jak w Polsce jednak na uprawę outdoor moża sobie pozwolić raz w roku (czego nie można powiedzieć o uprawie indoor, ale o tym za chwilę).

Nasiona marihuany sadzimy wiosną, a pod koniec września zbieramy plony. Odmiana konopi, która daje naprawdę obfite plony w uprawie na zewnątrz (i jest to pewny outdoor) jest Easy Sativa. Osiąga wysokość do 2,5 metra i przypomina trochę choinkę, która jest charakterystyczna dla typowej Sativy.

Sativa odmiana konopi

Tylko z jednej rośliny w warunkach outdoor można zebrać plony od 400 – 700 g rocznie. Plony, które dla palaczy zioła wiążą się z długotrwałym hajem mózgowym, działaniem podnoszącym na duchu i inspirującym. Poza tym Easy Sativa ma ziołowy zapach i aromat z nutą sosny i cytrusów.

Odmiany konopi – nasiona indoor

Naprawdę duże zbiory można uzyskać decydując się na uprawę indoor – czyli w zamkniętych pomieszczeniach, przy wykorzystaniu dobrej jakości sztucznego oświetlenia, odpowiedniej temperatury oraz wentylacji.

Renomowane seed banki takie jak np. Royal Queen Seeds, Eva Seeds Dutch Passion prześcigają się w ofertach odmian do uprawy indoor, których czas kwitnienia jest krótki, charakteryzuje je duża moc oraz naprawdę obfite i wysokie plony.

Liść marihuany

Odmianą marihuany, o której warto wspomnieć jest legendarna White Widow, której pochodzenie wciąż stanowi tajemnicę. To 50 proc. genów Indica i 50 proc. genów Sativa. Czas kwitnienia tej odmiany wynosi od 8-10 tygodni. W warunkach Indoor można liczyć na plony 450-500 gramó na m kw. To również dobra odmiany do uprawy outdoor, przy której można osiągnąć plony do 600 gramów z jednej rośliny.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).