Medyczne odmiany konopi

Najpopularniejsze odmiany nasion marihuany do celów medycznych

autor: nasionamarihuany.pl

Niektóre oferowane na rynku nasiona marihuany, zarówno cannabis sativa jak i cannabis indica, wyróżniają się tym, że mają silne właściwości lecznicze. Jakie zatem nasiona feminizowane, jak również najmocniejsze odmiany konopi można zaliczyć do tych wydajnych odmian, które z powodzeniem zastąpią medyczną marihuanę dostępną w aptekach?

Zastosowanie konopi w medycynie – wprowadzenie do tematu

Konopie indyjskie znane były już w Starożytności. W Egipcie, Grecji, Indiach ich prozdrowotne właściwości były doceniane i stosowane w leczeniu bólów, ran, bezsenności czy nawet epilepsji. Również konopie siewne cieszyły się zastosowanie medycznym, jak i przemysłowym.

W tej chwili medyczna marihuana jest dostępna i stosowana w coraz większej liczbie krajów. Na legalizację marihuany medycznej w 2017 r. zdecydowała się również Polska.

Pacjenci medycznej marihuany

Z medycznej marihuany, która jest dostępna na receptę w aptekach korzystają między innymi pacjenci, którzy cierpią na stwardnienie rozsiane, lekooporną padaczkę, czy sile bóle będące konsekwencją chorób nowotworowych.

Tym, którzy chcą zgłębić temat zastosowania konopi w medycynie polecamy cały artykuł: W jakich chorobach stosuje się medyczną marihuanę? 

Najpopularniejsze odmiany nasion marihuany do uprawy na cele medyczne

W tej chwili sklepy internetowe i stacjonarne na terenie Polski oferują szeroką gamę nasion konopi indyjskich.

Wśród nich najmocniejsze odmiany marihuany, jak również propozycje dotyczące najbardziej wydajnych odmian dających naprawdę obfite plony.

Nasiona konopi są dedykowane zarówno uprawie indoor, jak i outdoor. Nie brakuje wśród nich odmian o duże zawartości substancji psychoaktywnych, jak i tych, które mają niską zawartość THC.

Medyczne konopie

Idealną odmianą, która ma wysoki poziom THC sięgający 20 proc, zaś niski CBD – na poziomie poniżej 1 proc. jest Chocolate Diesel. Nie brakuje oczywiście odmian o niskiej zawartości THC i bardzo wysokiej CBD.

Jednak decydując się na uprawę marihuany do użytku medycznego warto przyjrzeć się takim odmianom, jak m.in: Dance World, Pankiller XL, Royal Medic czy Medical Mass.

Oczywiście przypominamy, że uprawa konopi indyjskich jest w Polsce nielegalna i karalna. Nie brakuje jednak krajów, w których marihuanę na własny użytek można uprawiać.

Właściwości lecznicze odmian konopi indyjskich

Najbardziej prozdrowotne działanie w konopiach ma kannabidiol CBD. To na bazie tego związku organicznego powstają m.in suplementy takie jak olejki CBD. Mają one szerokie spektrum zastosowania.

Wspierają leczenie bezsenności, bólu, stanów zapalnych, łagodzą stany lękowe i koją nerwy.

Pacjent medycznej marihuany

Z kolei marihuana medyczna oprócz CBD, na wysoki poziom THC, którego działanie jest skuteczne w leczeniu skutków ubocznych chorób nowotworowych oraz wspomaga pobudzenie apetytu.

Oprócz tego medyczna marihuana wspiera leczenie m.in: choroby Parkinsona, Alzheimera, zespołu stresu pourazowego, niedoboru masy ciała, łuszczycowego zapalenia skóry czy stwardnienia rozsianego.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).