Kwitnienie marihuany

Po czym poznać, że nasiona konopi zaczynają kwitnąć?

autor: nasionamarihuany.pl

W hodowli konopi indyjskich jednym z najbardziej ekscytujących momentów jest etap kwitnienia. Kiedy ta faza następuje i czym się charakteryzuje? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w tym artykule.

Kiedy zaczynają kwitnąć konopie?

Kwiaty konopi indyjskich, zwane również topami zaczynają się pojawiać w określonym momencie ich cyklu wzrostu.

Ma to zazwyczaj miejsce po przejściu rośliny przez fazę wegetatywną, kiedy rozwijają się liście oraz wzrasta struktura rośliny.

Marihuana do palenia

Etap kwitnienia jest zależny od wielu czynników, w tym odmiany marihuany, warunków środowiskowych, a także intensywności naświetlania, czy też długości dnia i nocy.

Przykładowo w uprawie konopi indyjskich outdoor, kwitnienie zaczyna się, gdy dni stają się krótsze, a noce dłuższe. W warunkach indoor z kolei, kwitnienie może nastąpić wówczas gdy zostanie skrócony czas oświetlenia do 12 lub mniej godzin.

Kiedy topy zaczynają puchnąć?

Puchnące topy konopi indysjkich to moment, na który z niecierpliwością czeka wielu growerów i miłośników Cannabis.

Jest to etap, które ma miejsce po kilku tygodniach od rozpoczęcia kwitnienia. Warto jednak pamiętać, że każda odmiana konopi ma swoje indywidualne tempo wzrostu, więc czas, w którym topy zaczynają puchnąć, może się różnić.

Najbardziej charakterystycznym symptomem puchnących topów jest pojawienie się masywnych gruczołów – trichomów, które zawierają cenne kannabinoidy, takie jak THC czy CBD.

Puchnące topy są zazwyczaj pokryte licznymi kolorowymi włoskami, co nadaje im bardzo charakterystyczny wygląd.

Kiedy konopie zaczynają pachnieć?

Pierwsze, charakterystyczne zapachy konopi indyjskich pojawiają się w fazie kwitnienia. Ich intensywność zapachowa stopniowo rośnie.

Wpływ na zapach ma produkcja terpenów oraz związków organicznych, które nadają konopiom specyficzne aromaty.

Rosnąca marihuana

Poczynając od subtelnych nut zapachowych, przez coraz bardziej wyczuwalny aromat, aż po bardzo intensywną i charakterystyczną woń marihuany.

Specyfika zapachu różni się w zależności od uprawianej odmiany. Zazwyczaj wyczuwalne są jednak aromaty kwiatowe, ziemiste, cytrusowe, a nawet kwaśne nuty.

Jak szybko rosną konopie?

Szybkość wzrostu konopi indyjskich również jest zależna od wielu czynników. Są to m.in. odmiana konopi, warunki hodowli, dostęp do składników odżywczych, a także intensywność oświetlenia.

W optymalnych warunkach, konopie potrafią rosnąć bardzo szybko, zwłaszcza w fazie wegetatywnej.

Niektóre odmiany mogą osiągać znaczne rozmiary w krótkim czasie, co sprawia, że są popularne wśród hodowców komercyjnych. Mowa tu m.in. o tak zwanych odmianach autokwitnących, ale to już temat na osobny artykuł.

Podsumowanie:

Dogłębne poznanie cyklu życia konopi indyjskich, a zwłaszcza momentu ich kwitnienia, jest kluczowe dla skutecznej i obfitej w plony uprawy tych roślin.

Uprawa marihuany na dworze

Zrozumienie kilku subtelnych różnic, jak również wyczucie i to nie tylko do zapachów, ale także, puchnących topów umożliwi szczególnie początkującym growerom dostosować pielęgnację do potrzeb rośliny, co przełoży się na uprawę zdrowych roślin, obfitych w plony.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).