Top 10 najbardziej klasycznych odmian marihuany

TOP 10 klasycznych odmian marihuany

Michał Bania

Ilość odmian nasion konopi indyjskich przyprawia o zawrót głowy. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Jednak są odmiany, które zapisały się w kartach historii jako najbardziej kultowych, a ich smak, zapach oraz działanie wielu z was pozwoli wrócić nam myślami do czasów liceum. Inne odmiany do dziś wiodą prym ze względu na swoje wyjątkowe właściwości i wysoką wartość. Ciekawi cię które z odmian konopi są najbardziej „klasyczne”?

#1 Orange Bud – Dutch Passion

Orange Bud Dutch Passion, to typowa odmiana z rodziny Skunk, bardzo popularna w latach 80-tych i 90-tych. Odmiana ta zdobyła serca wielu palaczy dzięki kilku cechom dla niej charakterystycznym. Pierwsza z nich to ogromna ilość pomarańczowych włosków które pokrywają jej topy – właśnie od nich wzięła się jej nazwa.

Po drugie, duże zbiory – szczególnie jeśli uprawiamy techniką SOG, do której świetnie się ona nadaje. Po trzecie, Orange Bud uwielbiany jest za swój słodki, skunkowy aromat z nutami owoców cytrusowych. Orange Bud od Dutch Passion to świetna, klasyczna odmiana, która do dziś ma swoją rzeszę fanów.

Orange Bud Dutch Passion klasyczna marihuana
Orange Bud Dutch Passion

#2 White Widow – Royal Queen Seeds

White Widow Royal Queen Seeds, albo inaczej WW to swego czasu najpopularniejsza odmiana marihuany w Europie, która po dziś dzień znajduje się w ofercie każdego holenderskiego Coffeeshopu. Swoją niesamowitą sławę zawdzięcza ogromnej ilości żywicy, która pokrywa jej kwiatostany tak gęsto, że są one niemal białe.

White Widow ma charakterystyczny intensywny i ostry aromat, który zdaniem wielu „aż szczypie w nos”. Przez wiele lat White Widow była najmocniejszą odmianą marihuany, a dziś dalej należy do jednych z mocniejszych. Składająca się głównie z Indica, przez wiele lat zdobyła niezliczoną ilość wielbicieli, którzy dalej uważają White Widow za swoją ulubioną odmianę.

White Widow klasyczna odmiana marihuany
White Widow Royal Queen Seeds

#3 Skunk #1 – Sensi Seeds

Skunk #1 Sensi Seeds, to klasyczna odmiana marihuany, która do Europy przyleciała wraz z legendarnym Samem Skunkmanem, który jest ojcem tej odmiany konopi. Skunk#1 powstał dzięki skrzyżowaniu z sobą trzech dzikich odmian – Afghani, Acapulco Gold oraz Columbian Gold. Skunk#1 charakteryzuje się intensywnym aromatem, dużymi plonami oraz wyjątkowo krótkim okresem kwitnienia.

Cechy te sprawiają, że świetnie nadaje się ona do upraw komercyjnych, szczególnie dlatego, że ilość w przypadku tej odmiany ściśle idzie w parze z jakością. Produkuje on gęste topy o dużej ilości żywicy bogatej w THC. Charakterystyczny słodko-mdły, ostry aromat jest niepowtarzalny i znany chyba każdemu. Dzięki genom Skunka powstała niezliczona ilość innych odmian konopi.

Skunk 1 Sensi Seeds klasyczna odmiana konopi

Skunk 1 Sensi Seeds

#4 Amnesia Haze – Soma Seeds

Słynna holenderska Amnesia Haze od Soma Seeds (nie mylić z odmianą o nazwie Amnesia, która jest krzyżówką Afghani z Neville’s Haze) to kolejna z odmian, które na stałe wpisały się do historii. Amnesia Haze stała się sławna głównie dzięki swojej ogromnej mocy i działaniu, które powoduje delikatne zaburzenia pamięci. Odmiana powstała dzięki krzyżówce (Laotian) x Jamaican x Afghani-Hawaiian, jej ojcem jest Soma, breeder pochodzący z USA od wielu lat mieszkający w Amsterdamie.

Amnesia Haze to w większości Sativa o dość długim okresie kwitnienia, który trwa 11-13 tygodni. Produkuje duże topy, jednak jej uprawa wymaga również dużo miejsca. Podczas kwitnienia dość znacznie się wyciąga i znacznie zwiększa swoje rozmiary. Amnesia Haze została pokochana za swoją super moc i wspaniały smak słodkiego Haze, zdecydowanie nie jest to odmiana przeznaczona dla początkujących, jednak z pewnością doceni ją każdy weteran.

#5 Afghani#1 – Sensi Seeds

Afghni#1 od Sensi Seeds to klasyczna, niemal czysta Indica(95% Indica), która jest świetna tak samo w czystej formie jak i wszelkiego rodzaju krzyżówkach. Afghani znane jest ze swojego silnie haszyszowego aromatu, który jest ziemisty, słodki i pikantny na raz. Afghani zasłynęło również dzięki ogromnej produkcji żywicy. Odmiana ta rośnie niska, krzaczasta i zazwyczaj nie przekracza 1 metra wysokości. Świetnie nadaje się do uprawy metodą SOG.

Jest prosta w uprawie i świetnie nadaje się dla początkujących growerów. Działanie Afghani#1 to silne skamienienie i głęboka relaksacja całego ciała. Afghani stymuluje apetyt i ułatwia zasypianie, dlatego można ją zaliczyć do odmian świetnie nadających się do zastosowań medycznych. Klasyczna Indica, której każdy koneser i wielbiciel konopi powinien spróbować.

#6 Purple#1 – Dutch Passion

Purple #1 Dutch Passion, to pierwsza fioletowa odmiana marihuany wyselekcjonowana z przeznaczeniem uprawy outdoor w chłodnym i wilgotnym klimacie Holandii. Powstała we wczesnych latach 80-tych, jej genetyka opiera się na Purple Afghan i tajemniczej odmianie, która wniosła do krzyżówki genetykę Sativa. Purple#1 to hybryda o równym stosunku genów Indica i Sativa. Jest szybka, odporna na niesprzyjające warunki oraz nagradza nie małym plonem.

Jest to odmiana konopi wyjątkowo odporna na pleśń, dzięki czemu nadaje się do uprawy w wilgotnym klimacie. Produkuje piękne fioletowe topy, o całkiem sporej ilości lepkiej żywicy i głębokim aromacie. Nie jest to najmocniejsza odmiana, jednak haj jest wyjątkowo przyjemny i radosny. Purple#1 od Dutch Passion to klasyczna odmiana nasion marihuany na outdoor, która na pewno nie zawiedzie.

Purple 1 klasyczna odmiana marihuany
Purple#1 Dutch Passion

#7 AK47 – Serious Seeds

Kto nigdy nie słyszał o słynnej odmianie marihuany AK47? – chyba takiej osoby nie znajdziemy… AK47 Serious Seeds, zasłynęło z kilku powodów. Po pierwsze, odmiana ta jest wyjątkowo mocna i często nazywana „jednobuchową”. Po drugie, stała się sławna przez swój intensywny zapach. Po trzecie, wygrała ona wiele nagród i wygrywa Cannabis Cup’y po dziś dzień. Pokochali ją growerzy za jej duży plon, krótki okres kwitnienia i najwyższą jakość topów. Odmiana jak na krzyżówkę z przewagą genów Sativy nie rośnie zbyt wysoka i szybko kwitnie, co sprawia, że jest to wręcz idealna odmiana marihuany do uprawy komercyjnej.

#8 NL#5 x Haze – Sensi Seeds

NL#5 x Haze Sensi Seeds, to odmiana która nie trafiła tu przypadkiem, to połączenie najlepszego z fenotypów Northern Light – fenotypu o numerze #5 oraz oldschoolowego Haze. Powstała pod koniec lat 80-tych i niemal całkowicie odmieniła oblicze Sativy, która do tej pory znana była z luźnych liściastych topów i kilkunastotygodniowego okresu kwitnienia. Northern Light#5 x Haze to odmiana o 70% zawartości genów Sativa jest świetnym przykładem na to że Sativy również świetnie nadają się do uprawy komercyjnej.

NL#5 przyspieszyło okres kwitnienia Haze, a także wpłynęło na strukturę topów które w tej krzyżówce są bardzo zbite i żywiczne. Działanie natomiast pozostało niezmienione, dalej jest to psychodeliczna, unosząca Sativa o pikantnym, ziołowym aromacie z nutami sosny i ziemi. Ta wyjątkowa odmiana to niedościgniony wzór komercyjnej Sativy. Nic dziwnego, że paczka 10 nasion regularnych tej odmiany kosztuje aż 150 Euro!

Klasyczna odmiana marihuany nl5 x haze

NL#5 x Haze Sensi Seeds

 #9 Northern Light’s – Sensi Seeds

Northern Light’s Sensi Seeds, to oldschoolowa Indica, która stała się jedną z najpopularniejszych odmian w Holandii niedługo po tym jak tylko się tam znalazła. Oryginalnie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, w 1985 roku trafiła do Holandii wprost w ręce Nevilla Shoenmakera, który szybko wypuścił ją na rynek pod szyldem The Seed Bank of Holland. Northern Light to niska, średniej wielkości odmiana, o kompaktowych kwiatach pokrytych dużą ilością żywicy.

Daje spory plon, a ponadto szybko kwitnie, co czyni ją doskonałą do uprawy komercyjnej. Odmiana tej marihuany nie wydziela mocnego zapachu podczas uprawy, jednak w dalszym ciągu filtr węglowy może okazać się niezbędny. Aromat tej odmiany jest sosnowo-ziemisty, z słodkimi nutami miodu i dojrzałych owoców. Działanie jest głównie fizyczne, dlatego ta odmiana konopi świetnie nadaje się do zastosowań medycznych przy leczeniu bezsenności i braku apetytu. Northern Light to klasyk, którego każdy powinien spróbować.

Northern Light Sensi Seeds klasyczna odmiana

Northern Light Sensi Seeds

#10 Blueberry – Dj Short

Blueberry Dj Short, to ostatnia z odmian naszego zestawienia, smaczek, który pozwoliłem zostawić sobie na koniec. Stworzona przez breedera o pseudonimie DJ Short w latach 70-tych. Jest to krzyżówka (Highland Thai x Purple Thai) x Afghani, efektem tej krzyżówki jest odmiana o przewadze genów Indica, która stała się sławna dzięki swojemu wyjątkowemu aromatowi. Aromat tej rośliny jest na prawdę wyjątkowy, słodkie i owocowe nuty przywodzą na myśl borówki, jagody i dojrzałe winogrona. Niektóre z fenotypów wybarwiają się na piękne odcienie fioletu, co dodatkowo nadaje Blueberry dodatkowego uroku.

Plon można zaliczyć do ponad przeciętnego, tak samo pod względem jego ilości jak i mocy. Jak na odmianę o przewadze genów Indica, działa o dziwo bardziej euforycznie, jednak nie oznacza to, że brak jej relaksująco-rozluźniającego działania odziedziczonego po Afghani. Niestety po Thai odmiana ta odziedziczyła skłonności do obojnactwa (hermafrodytyzmu), szczególnie pod wpływem stresu, dlatego polecam dokładnie przyglądać się roślinom podczas uprawy i zapewnić jak najbardziej stabilne warunki.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).