Nasiona marihuany w opakowaniu

10 rzeczy, których nie wiesz o nasionach marihuany

autor: nasionamarihuany.pl

Decydując się na przygodę z konopiami warto przyswoić wiedzę na temat samych nasion. Jakie są zatem rodzaje nasion marihuany? Czym się różnią od siebie? I czy faktycznie o nasionach i ich wykorzystaniu wiemy wszystko? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w tym artykule.

#1 Nasiona marihuany – fakty i mity

Nie bez powodu poruszamy na początku temat „nasiona marihuany – fakty i mity”, ponieważ warto mieć podstawową wiedzę dotyczącą uregulowań prawnych w Polsce, wówczas, jeśli zdecydujemy się na rozpoczęcie przygody z nasionami konopi indyjskich.

Nasiona marihuany są w Polsce legalne. Można je posiadać, sprzedawać i kupować. Jednak na tym już koniec. Uprawa konopi indyjskich jest nad Wisłą nielegalna i karalna, dlatego nasiona konopi indyjskich traktowane są wyłącznie jako produkty kolekcjonerskie. Oczywiście są kraje takie jak Czechy czy Hiszpania, gdzie konopie indyjskie można hodować na własny użytek.

#2 THC i CBD, a nasiona marihuany

O tym, że nasiona marihuany są w Polsce legalne decyduje fakt, że nie mają one właściwości psychoaktywnych, które mają już dojrzałe rośliny konopi indyjskich. Same nasiona konopi indyjskich nie zawierają psychoaktywnego związku organicznego THC. Nie mają w sobie także legalnego nad Wisłą związku CBD, który jest składnikiem żywności, suplementów, leków czy kosmetyków.

Jeśli zdecydujemy się na posadzenie konopi w Polsce, to powinniśmy mieć świadomość, z jaką odmianą konopi mamy do czynienia. Tak naprawdę z każdej odmiany nasion marihuany wyrastają rośliny z niedopuszczalnym przez prawo stężeniem THC. Limit THC w Polsce to wciąż śladowe 0,2 proc.

Marihuana kwiat

Dlatego odpowiedzią wielu sklepów oferujących pestki są nasiona marihuany CBD, które mają faktycznie dopuszczalne prawnie stężenie THC. Nasionami marihuany są jednak tylko z nazwy, bo ze względu na niski poziom psychoaktywnego związku są to po prostu nasiona konopi włóknistych.

#3 Nasiona regularne

Naturalne rośliny konopi są rozdzielnopłciowe i z ich nasion mogą wyrosnąć rośliny męskie i żeńskie. Dotyczy to właśnie regularnych nasion marihuany. Jednak to wyłącznie żeńskie rośliny mają znaczenie i z ich plonów można uzyskać wartościowy plon.

Męskie rośliny są bezwartościowe i należy je w odpowiednim momencie usunąć, żeby nie zapyliły osobników żeńskich. Jeśli do tego dojdzie, to większość uprawy po prostu przepadnie. Dlatego zarówno growerzy, jak i kolekcjonerzy odchodzą od nasion regularnych, wybierają nowoczesne propozycje nasion konopi, które powstały w wyniku zabiegów genetycznych.

#4 Nasiona feminizowane

Nasiona feminizowane to wyraźna odpowiedź, na niedoskonałości nasion regularnych. Te ostatnie jak już wspominaliśmy dzielą się na żeńskie i męskie, co przekłada się na to, że przy uprawie marihuany plony będą o 50 proc. mniejsze.

Nasiona marihuany prosto z uprawy

Feminizowane nasiona konopi stworzone zostały w latach 90 ubiegłego wieku i zrewolucjonizowały uprawę marihuany. Zostały one w taki sposób zmodyfikowane genetycznie, że ze wszystkich nasion wyrastają rośliny żeńskie. Sprawia to, że uprawa jest niemal w 100 proc. ekonomiczna.

#5 Automaty

Automatyczne nasiona marihuany zwane również automatami, czy też autoflowering to nasiona, z których rośliny konopi wyrastają szybko i równie szybko przechodzą w okres kwitnienia. Zazwyczaj z dobrych nasion – automatów rośliny są gotowe do zbiorów już po 8 tygodniach!

Pierwsze odmiany automatyczne, które powstały 20 lat temu nie zrewolucjonizowały uprawy konopi tak jak było to w przypadku nasion feminizowanych, bo zarówno aromat automatów, jak również ich plony oraz moc pozostawiały wiele do życzenia. Jednak od tego czasu odmiany autokwitnące zostały do tego stopnia dopracowane, że spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających growerów.

#6 Nasiona Indoor

Odmiany nasiona marihuany indoor to nic innego jak odmiany, które wykorzystuje się do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych. Zazwyczaj większość z odmian indoor nie nadaje się do uprawy „pod chmurką” w warunkach umiarkowanego klimatu, który dominuje Środkowo-Wschodniej Europie.

Zaletą nasiona Indoor jest to, że można je uprawiać kilka razy w roku, zapewniając oczywiście roślinom odpowiednie warunki takie jak sztuczne oświetlenie, temperatura czy wentylacja.

#7 Nasiona Outdoor

Z kolei odmiany Outdoor służą do uprawy marihuany na zewnątrz. Są odporne na kapryśną pogodę. Jednak w umiarkowanym klimacie można je uprawiać jedynie od wiosny do jesieni. Potem growerzy zmuszeni są postawić jednak na hodowlę Indoor.

Roślina marihuany na polu

#8 Hybrydy

To nic innego jak skrzyżowanie dwóch odmian rodzicielskich marihuany. Nasiona, które zostają skrzyżowane po raz pierwszy i powstają z dwóch różnych linii wsobnych to nasiona F1. Z kolei skrzyżowanie dwóch takich samych wymieszanych już roślin pochodzących z pokolenia F1 określa się jako nasiona F2.

Takie krzyżowanie wsobne powinno się prowadzić do najlepiej do pokolenia F4, dlatego, żeby utrwalić pożądane cechy nowych odmian marihuany.

#9 Odróżnianie odmian

Decydując się na zakup nasiona marihuany dobrze nauczyć się odróżniać ich odmiany. Na rynku dominują głównie dwie odmiany: Indica i Sativa. Te pierwsze charakteryzują się gęstymi pąkami oraz niską i krępą budową. Odmiany Indica pochodzą z Afganistanu, Pakistanu i Indii.

Z kolei odmiany Sativa wyróżniają pąki o strukturze patykowatej, chuda budowa i wysoki wzrost. Sativy pochodzą z ciepłych regionów świata takich jak Kolumbia czy Meksyk.

#10 Wybór odpowiednich nasion

Na polskim rynku jest naprawdę bogata i obfita oferta nasion marihuany. W gąszczu wielu propozycji sklepów internetowych i stacjonarnych można się łatwo pogubić. Decydując się zatem  na zakup nasion konopi warto zwracać uwagę na to, co oferują sprzedawcy.

Nasiona marihuany

Nasiona marihuany najlepiej kupować w oryginalnych opakowaniach, pochodzących od sprawdzonych i renomowanych seed banków.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).