Odmiana Kush

Co to jest kush?

autor: nasionamarihuany.pl

Ta wyjątkowa i bardzo wytrzymała odmiana marihuany, która jest w stanie przetrwać ekstremalne warunki. Pochodzi z gór Hindukuszu – łańcucha górskiego na granicy afgańsko-pakistańskiej. Z tego artykułu dowiecie się więcej o jej niesamowitych walorach Kush.

Geneza Kush

Właściwości Kush to wynik klimatu, z którego ta odmiana marihuany pochodzi. Wyobraźcie sobie teraz 800-kilometrowe górskie pasmo, ciągnące się od środkowego Afganistanu, aż po północną część Pakistanu.

To naprawdę ekstremalne warunki klimatyczne z bardzo kapryśną, a wręcz surową pogodą. Poczynając od mocnego nasłonecznienia, przez braki wody, bardzo niskie temperatury nocą, aż po wichury. Efekt? Kush to naprawdę mocna i wytrzymała odmiana marihuany. To Indica, która mimo wszystko daje bardzo obfite plon.

Susz odmiany kush

Dlatego odmiana Kush oraz jej hybrydy nadają się zarówno do uprawy Indoor, jak i Outdoor. W tym drugim przypadku nie ma obaw, że susza, albo bardzo chłodne dni zaszkodzą hodowli.

Charakterystyka i właściwości kush

Rośliny kusz są krępe, jednak mają bardzo dużo gałęzi, często o ciemnozielonym, a czasem nawet purpurowym zabarwieniu. Topy Kush są bardzo obfite i masywne oraz pokryte charakterystycznymi włoskami.

Aromat i smak Kush jest ziemisty, z nutą cytrusów i pieprzu, nieraz podchodzący pod smak jagód. Kush charakteryzuje się wysoką zawartością THC, sięgająca nawet ponad 20 %! Z kolei jej działanie jest relaksujące i bardzo uspokajające.

Odmiana marihuany Kush

Niektórzy palacze odczuwają też doznania delikatnego śmiechu i subtelnego chichotania. Podsumowując to świetna propozycja dla tych, którzy szukają odmian marihuany działających kojąco po bardzo intensywnym dniu pracy.

Popularne odmiany kush

OG Kush, Bubble Kush, Afghan Kush, Purple Kush i Candy Kush to najbardziej popularne odmiany zarówno wśród palaczy, jak i również pacjentów medycznej marihuany. Na szczególną uwagę zasługuje OG Kush – jedna z najlepszych spośród ośmiu znanych odmian kush.

Ciekawe jest już samo pochodzenie nazwy OG. To skrót od Original Gangster czy też Original Ganja J To odmiana o bardzo wysokim stężeniu THC, nawet na poziomie 24 %!

Paradoksalnie i na przekór, w porównaniu do innych odmian marihuany poziom CBD w OG Kush jest śladowy, ponieważ wynosi ok. 0,2 % – 0,3 %! Ta odmiana jest w ponad 70 % Indicą skrzyżowaną z genami Lemon Thai/Pakistani czy też ChemDawg.

Royal Queen Seeds OG Kush

Ciekawą propozycją zarówno dla growerów, jak i palaczy marihuany jest odmiana Bubble Kush. To oczywiście skrzyżowanie kush z popularną, amerykańską odmianą Bubble Gum. Odmianą szybko rosnącą i kwitnącą – maksymalnie do 8 tygodni.

Bubble Gum jest słodka, ale też bardzo żywiczna, przypominająca smakiem gumę do żucia. Połączenie jej z Kush jest zatem naprawdę wyśmienitą propozycją zapachową i smakową.

Znanych odmian Kush, jak już wspominaliśmy jest osiem. W tym artykule wspomnieliśmy o tych najbardziej popularnych i wartych uwagi growerów oraz palaczy. Z całą pewnością kush to wdzięczna odmiana dla tych pierwszych pod względem wytrzymałości i niezbyt wygórowanych wymagań w uprawie. Z kolei dla użytkowników zioła to naprawdę wyborna propozycja smakowa o autorefleksyjnym działaniu.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).