Jak odróżnić nasiona męskie od żeńskich

Jak odróżnić nasiona męskie od żeńskich marihuany

autor: nasionamarihuany.pl

Konopie indyjskie to rośliny dwupienne. Oznacza to, że posiadają one płeć i są zarówno męskie rośliny konopi, jak i rośliny żeńskie. Dotyczy to również samych nasion, jednak nie w przypadku nasion feminizowanych, których jest coraz więcej na rynku. Te akurat mają genetycznie wszczepiony żeński gen i zostały tak opracowane, żeby nie mieć męskich chromosomów.

Męska odmiana konopi

Płeć rośliny w przypadku konopi indyjskich jest bardzo istotna. Rośliny męskie w odróżnieniu od żeńskich roślin konopi są tak naprawdę bezwartościowe.

Nasiona męskie

Wyłącznie żeńskie rośliny konopi charakteryzują się wartością dodaną, ze względu na to, że wydają plon w postaci marihuany.

Płeć roślin konopi raczej nie jest możliwa do określenia patrząc na same nasiona konopi. Dopiero roślina marihuany w późniejszym okresie rozwoju – czyli w przejściu z fazy kwitnienia do fazy wegetatywnej jest możliwa do odróżnienia pod względem płci.

Co zrobić z męską rośliną marihuany?

Męskie osobniki są oczywiście potrzebne do wytworzenia kolejnych pokoleń konopi. Jednak hodowcy marihuany, którzy nie używają w swoich uprawach nasion feminizowanych, a regularnych muszą pozbyć się męskich osobników.

Nasiona żeńskie

Powód? Posiadanie męskich roślin oznacza, że żeńskie rośliny konopi są narażone na pyłek.

Wyłącznie żeńskie kwiaty konopi dają plon w postaci marihuany. Płeć konopi zatem jest bardzo istotna. Męskie rośliny konopi wyglądają jak kulki, a kwiaty żeńskie, a dokładnie ich kielichy mają kształt gruszki.

Oczywiście męskie osobniki w hodowli są niezbędne do produkcji nasion. Jeśli jednak chcemy się skupić wyłącznie na hodowli marihuany, to musimy zidentyfikować męskie rośliny konopi i jak najszybciej je usunąć.

Kwiaty wstępne marihuany pojawiają się w okolicach szóstego lub siódmego tygodnia od momentu wykiełkowania. To wówczas jest możliwa identyfikacja męskich roślin i ogólnie możliwość odróżnienia jaką płeć rośliny już mają.\

Nasiona z konopi

To istotny moment dla każdego hodowcy, który uprawy opiera o nasiona regularne. Jednak wyłącznie żeńskie rośliny marihuany można wyhodować stosując nasiona feminizowane.

Hodowla jest wówczas o wiele łatwiejsza i wygodniejsza, a także nie ma potrzeby identyfikowania płci roślin konopi.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).